Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Dansk
Nulstil

  • Dansk for begyndere

    tirsdag 14.1.2020 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hans Helgesen-Skolen
    Underviser:
    Frederik Pers
     
  • Dansk 4

    tirsdag 14.1.2020 kl. 9.15

    Nummer:
    206401
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 6

    tirsdag 14.1.2020 kl. 17.15

    Nummer:
    206601
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk Fortsætter III

    tirsdag 14.1.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Ane Marie Giesel
     
  • Dansk for begyndere 1

    tirsdag 14.1.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Susanne Solveig Weiß
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 14.1.2020 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Slesvig Roklub
    Underviser:
    Menno Matthiesen
     
  • Dansk for begyndere

    tirsdag 14.1.2020 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Underviser:
    Sven-Ole Nissen
     
  • Dansk for begyndere 2

    tirsdag 14.1.2020 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Susanne Solveig Weiß
     
  • Dansk

    tirsdag 14.1.2020 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk 5

    onsdag 15.1.2020 kl. 9.15

    Nummer:
    206501
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 4

    onsdag 15.1.2020 kl. 17.15

    Nummer:
    206402
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Nicole Knutzen
     
  • Dansk for begyndere

    torsdag 16.1.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Underviser:
    Sven-Ole Nissen
     
  • Dansk

    torsdag 16.1.2020 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk for begyndere

    lørdag 18.1.2020 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Frederiksberg Daginstitution
    Underviser:
    Kathrin Paulsen
     
  • Minikursus 120 ord

    mandag 20.1.2020 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Læk Danske Skole
    Underviser:
    Malene Kuhr Lorenzen
     
  • Dansk II

    mandag 20.1.2020 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Risum Skole/Risem Schölj
    Underviser:
    Keja Marie Eck
     
  • Dansk 5

    mandag 27.1.2020 kl. 8.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Gottorp-Skolen
    Underviser:
    Tove Jensen-Breuer
     
  • Dansk 3

    mandag 27.1.2020 kl. 9.15

    Nummer:
    202301
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk samtalesalon

    torsdag 30.1.2020 kl. 19.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Slesvighus
    Underviser:
    Lisbeth Bredholt Christensen
     
  • Dansk 3 del 3+4

    fredag 31.1.2020 kl. 15.15

    Nummer:
    204301
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen