Kursusliste

Hent til din kalender

  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 2.12.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
     
  • Fitness m. crossfit & freeletics

    mandag 2.12.2019 kl. 18.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Monica Eichhorn
     
  • Motionsgymnastik

    tirsdag 3.12.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Regina Marquardt
     
  • Yoga

    tirsdag 3.12.2019 kl. 9.25

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Harreslev Børne- og Ungdomshus
    Underviser:
    Birgit Gallrein
     
  • Crossgym

    tirsdag 3.12.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Yoga

    onsdag 4.12.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Henrik Raksa Hansen
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 5.12.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Tribal Belly Dance

    fredag 6.12.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Silke Brandt
     
  • Dansk

    torsdag 9.1.2020 kl. 18.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ringvejens Vuggestue
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Yoga 1

    tirsdag 4.2.2020 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 2

    tirsdag 4.2.2020 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 3

    onsdag 5.2.2020 kl. 10.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 4

    onsdag 5.2.2020 kl. 14.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 18.2.2020 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Melanie Schlüter-Jessen
     
  • Tal-Dansk-Madlavning

    onsdag 19.2.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    A. P. Møller Skolen
    Underviser:
    Pia Rehbein
    Underviser:
    Stefanie Bernsee
     
  • Yoga 3

    torsdag 20.2.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Samtale 2

    tirsdag 25.2.2020 kl. 18.45

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk 10.2

    mandag 23.3.2020 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Syning

    torsdag 16.4.2020 kl. 19.30

    Emne:
    Husflid
    Kursussted:
    Risby Danske Skole
    Underviser:
    Petra Vormfenne
     
  • Kor

    mandag 20.4.2020 kl. 19.00

    Emne:
    Musik
    Kursussted:
    Ejderhuset
    Underviser:
    Bente Lange
    Underviser:
    Inge Lausen