Kursusliste

Hent til din kalender

  • Dansk for viderekomne

    tirsdag 6.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Oksbøl Forsamlingshus
    Underviser:
    Sven-Ole Nissen
     
  • Dansk for begyndere

    torsdag 8.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Oksbøl Forsamlingshus
    Underviser:
    Sven-Ole Nissen
     
  • Dansk for fortsættere

    lørdag 10.8.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Læk Danske Skole
    Underviser:
    Malene Kuhr Lorenzen
     
  • Dansk 4

    mandag 12.8.2019 kl. 8.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Gottorp-Skolen
    Underviser:
    Tove Jensen-Breuer
     
  • Dansk fortsætter 2. år

    mandag 12.8.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 13.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ejderhuset
    Underviser:
    Thora Harbeck
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 13.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ejderhuset
    Underviser:
    Thora Harbeck
     
  • Dansk for fortsættere 3

    tirsdag 13.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Ane Marie Giesel
     
  • Dansk for begyndere

    onsdag 14.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Mårkær Børnehave
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk for begyndere

    torsdag 15.8.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk

    torsdag 15.8.2019 kl. 18.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ringvejens Vuggestue
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Gymnastik for alle

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Renate Böckermann
     
  • Dansk 6 del 1+2

    fredag 16.8.2019 kl. 15.15

    Nummer:
    194601
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 1 del 1+2

    fredag 16.8.2019 kl. 15.15

    Nummer:
    194102
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk A.2

    lørdag 17.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk A.3

    søndag 18.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk for let øvede/fortsættere

    mandag 19.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Oksevejens Skole
    Underviser:
    Inga Schneider
     
  • Dansk begyndere

    mandag 19.8.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Læk Danske Skole
    Underviser:
    Anja Andreasen-Ingwersen
     
  • Crossgym

    tirsdag 20.8.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Dansk

    tirsdag 20.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott