Kursussteder

Find oplysninger og kontaktdata til alle vores institutioner via søgefunktionen nedenfor.

Du kan søge på institutionens navn og adresse. Vælg selv, om du vil se dine søgeresulteter på kortet eller som listevisning.

54.791645,9.430917|gmap-andre.png|Slesvighus|Norderstraße 49|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/aktivitetshuset;54.79181,9.43106|gmap-andre.png|Flensborg Bibliotek|Norderstr. 59|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/flensborg-bibliotek;54.79259,9.47439|gmap-andre.png|Engelsby-Centret|Brahmstr. 6|24943 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/engelsby-centret;54.79346,9.43148|gmap-andre.png|Flensborghus|Norderstr. 76|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/flensborghus;54.78782,9.42159|gmap-andre.png|Idrætshallen|Moltkestr. 20 c|24937 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/idraetshallen;54.80475,9.42333|gmap-andre.png|Tönnsenhuset|Apenrader Str. 49|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/toennsenhuset;54.78293,9.43039|gmap-andre.png|Christian Paulsen-Skolen|Südergraben 36|24937 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/christian-paulsen-skolen;54.803950,9.41926|gmap-skole.png|Cornelius Hansen-Skolen|Alter Kupfermühlenweg 15|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/cornelius-hansen-skolen;54.79427,9.41978|gmap-skole.png|Gustav Johannsen-Skolen|Eckenerstr. 9|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/gustav-johannsen-skolen;54.80650,9.45781|gmap-skole.png|Jens Jessen-Skolen|Mürwiker Str. 155 A|24944 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/jens-jessen-skolen;54.78409,9.44780|gmap-skole.png|Jørgensby-Skolen|Schulgang 2-6|24943 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/joergensby-skolen;54.76119,9.39511|gmap-skole.png|Oksevejens Skole|Alter Husumer Weg 207|24941 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/oksevejens-skole;54.63270,9.63962|gmap-skole.png|Bøl-Strukstrup Danske Skole|Dorfstr. 21|24891 Struxdorf|http://www.voksenundervisning.de/steder/boel-strukstrup-danske-skole;54.48361,9.49843|gmap-andre.png|Dannevirkegården|Ochsenweg 5|24867 Dannewerk|http://www.voksenundervisning.de/steder/dannevirkegaarden;54.77665,9.32939|gmap-skole.png|Hanved Danske Skole|Alter Kirchenweg 42|24983 Handewitt|http://www.voksenundervisning.de/steder/hanved-danske-skole;54.80173,9.39438|gmap-skole.png|Harreslev Danske Skole|Süderstr. 90|24955 Harrislee|http://www.voksenundervisning.de/steder/harreslev danske-skole;54.766862,9.741673|gmap-skole.png|Hatlund-Langballe Danske Skole|Hatlund 9|24972 Steinbergkirche|http://www.voksenundervisning.de/steder/hatlund-langballe-danske skole;54.75996,9.57551|gmap-skole.png|Husby Danske Skole|Lerchenweg 2|24975 Husby|http://www.voksenundervisning.de/steder/husby-danske-skole;54.739711,9.43854|gmap-skole.png|Jaruplund Højskole|Jarplunder Weg 14|24976 Handewitt|http://www.voksenundervisning.de/steder/jaruplund hoejskole;54.665198,9.92342|gmap-skole.png|Kaj Munk-Skolen|Hans-Christian-Andersen-Weg 14|24376 Kappeln|http://www.voksenundervisning.de/steder/kaj-munk-skolen;54.83054,9.41567|gmap-skole.png|Kobbermølle Danske Skole|Wassersleben 32|24955 Harrislee|http://www.voksenundervisning.de/steder/kobbermoelle-danske-skole;54.83413,9.55472|gmap-skole.png|Lyksborg Danske Skole|Gorch-Fock-Str. 1 C|24956 Glücksburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/lyksborg-danske-skole;54.815664,9.15860|gmap-skole.png|Medelby Danske Skole|Abroer Weg 2|24994 Medelby|http://www.voksenundervisning.de/steder/medelby danske-skole;54.540039,9.612414|gmap-andre.png|Moldened Forsamlingshus|Winninger Allee 3|24882 Schaalby|http://www.voksenundervisning.de/steder/moldened forsamlingshus;54.517259,9.484175|gmap-andre.png|Hærvejshuset|Neukruger Weg 11 a|24850 Schuby|http://www.voksenundervisning.de/steder/haervejshuset;54.757127,9.178432|gmap-andre.png|Skovlund Forsamlingshus|Buchauweg 28|24980 Schafflund|http://www.voksenundervisning.de/steder/skovlund-forsamlingshus;54.503785,9.53550|gmap-skole.png|Gottorp-Skolen|Erdbeerenberg 32|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/gottorp-skolen;54.52538,9.55662|gmap-skole.png|Hiort Lorenzen-Skolen|Königsberger Str. 3|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/hiort lorenzen-skolen;54.697742,9.24464|gmap-skole.png|Store Vi Danske Skole|Störtebekerweg 3|24969 Großenwiehe|http://www.voksenundervisning.de/steder/store-vi-danske-skole;54.618643,9.774049|gmap-andre.png|Christianslyst|Nottfeld|24392 Süderbrarup|http://www.voksenundervisning.de/steder/christianslyst;54.63910,9.76590|gmap-skole.png|Sønder Brarup Danske Skole|Raiffeisenstr. 25|24392 Süderbrarup|http://www.voksenundervisning.de/steder/soender-brarup-danske-skole;54.718696,9.67287|gmap-skole.png|Sørup Danske Skole|Neue Str. 12|24966 Sörup|http://www.voksenundervisning.de/steder/soerup-danske-skole;54.669098,9.390494|gmap-andre.png|Dansk Seniorcenter|Wanderuper Str. 21|24963 Tarp|http://www.voksenundervisning.de/steder/dansk-seniorcenter;54.658666,9.39580|gmap-skole.png|Trene-Skolen|Stapelholmer Weg 45|24963 Tarp|http://www.voksenundervisning.de/steder/trene-skolen;54.517196,9.31296||Treja Danske Skole|Geilwanger Str. 19-21|24896 Treia|http://www.voksenundervisning.de/steder/treja danske-skole;54.773947,9.235393|gmap-andre.png|Valsbølhus|Kirchenweg 16|24980 Wallsbüll|http://www.voksenundervisning.de/steder/valsboelhus;54.69249,9.32808|gmap-skole.png|Vanderup Danske Skole|Bakkesand 1|24997 Wanderup|http://www.voksenundervisning.de/steder/vanderup danske-skole;54.619810,8.96539|gmap-skole.png|Bredsted Danske Skole|Herrmannstr. 8 A|25821 Bredstedt|http://www.voksenundervisning.de/steder/bredsted-danske-skole;54.37643,9.09806|gmap-skole.png|Hans Helgesen-Skolen|Schleswiger Str. 23|25840 Friedrichstadt|http://www.voksenundervisning.de/steder/hans helgesen-skolen;54.331481,8.79046|gmap-andre.png|Vestejdersteds Danske Skole|Osterende 29|25836 Garding|http://www.voksenundervisning.de/steder/vestejdersteds danske-skole;54.525526,9.023919|gmap-andre.png|Hatsted Forsamlingshus|De Straat 17|25856 Hattstedt|http://www.voksenundervisning.de/steder/hatsted forsamlingshus;54.867288,8.88117|gmap-skole.png|Bavnehøj-Skolen|Hauptstr. 5|25923 Humptrup|http://www.voksenundervisning.de/steder/bavnehoej-skolen;54.48244,9.06549|gmap-skole.png|Husum Danske Skole|Klaus-Groth-Str. 45|25813 Husum|http://www.voksenundervisning.de/steder/husum-danske-skole;54.480566,9.046784|gmap-andre.png|Husumhus|Neustadt 95|25813 Husum|http://www.voksenundervisning.de/steder/husumhus;54.840678,9.00830|gmap-skole.png|Ladelund-Tinningsted Danske Skole|Karlumer Str. 2|25926 Ladelund|http://www.voksenundervisning.de/steder/ladelund-tinningsted-danske-skole;55.021716,8.430308|gmap-andre.png|List Danske Kultur- og Forsamlingshus|Alte Dorfstr. 20|25992 List|http://www.voksenundervisning.de/steder/list-danske-kultur-og-forsamlingshus;54.775275,8.98193|gmap-skole.png|Læk Danske Skole|Propst-Nissen-Weg 55|25912 Leck|http://www.voksenundervisning.de/steder/laek-danske-skole;Ergebnissefürkirchhofstraße28leckFürkirschhofstraße28leckwurdenkeineErgebnissegefunden.Kirchhofstraße2825917LeckKirchhofstraße2825917LeckDieUmgebungerkundenInderNähesuchenschuhgeschäfteherrenmodengeschäftrestaurantmiteuropäischerkücheDieUmgebungerkundenKirchhofstraße2825917Leck54.774840,8.976768|gmap-andre.png|Pensionistboligerne Læk|Kirchenstr. 28|25917 Leck|http://www.voksenundervisning.de/steder/pensionistboligerne-laek;54.781531,8.82515|gmap-skole.png|Nibøl Danske Skole|Osterweg 67|25899 Niebüll|http://www.voksenundervisning.de/steder/niboel danske-skole;54.873906,8.73440|gmap-skole.png|Vidingherreds Danske Skole|Beim Siel 5|25927 Neukirchen|http://www.voksenundervisning.de/steder/vidingherreds danske-skole;54.75154,8.84703|gmap-skole.png|Risum Skole/Risem Schölj|Dorfstr. 91|25920 Risum-Lindholm|http://www.voksenundervisning.de/steder/risum-skolerisem-schoelj;54.810549,8.932909|gmap-andre.png|Tinningsted Forsamlingshus|Süderallee 1|25917 Tinningstedt|http://www.voksenundervisning.de/steder/tinningsted forsamlingshus;54.32088,8.93951|gmap-skole.png|Uffe-Skolen|Herzog-Philipp-Allee 3 A|25832 Tönning|http://www.voksenundervisning.de/steder/uffe-skolen;54.911620,8.317884|gmap-andre.png|Lille Skole|Hedigenwai 3|25980 Westerland (Sylt)|http://www.voksenundervisning.de/steder/lille-skole;54.91056,8.31619|gmap-skole.png|Vesterland-Kejtum Danske Skole|Deckerstr. 31-33|25980 Westerland (Sylt)|http://www.voksenundervisning.de/steder/vesterland-kejtum-danske-skole;54.755957,8.288207|gmap-andre.png|Jugendtreff Hørnum|25997 Hörnum (Sylt)|http://www.voksenundervisning.de/steder/jugendtreff-hoernum;54.688950,8.561388|gmap-skole.png|Vyk Danske Skole|Feldstr. 38|25929 Wyk|http://www.voksenundervisning.de/steder/vyk danske-skole;54.43026,9.7000|gmap-skole.png|Askfelt Danske Skole|Dorfstr. 25|24358 Ascheffel|http://www.voksenundervisning.de/steder/askfelt danske-skole;54.42822,10.12109|gmap-skole.png|Jernved Danske Skole|Schulstr. 50|24229 Dänischenhagen|http://www.voksenundervisning.de/steder/jernved-danske-skole;54.473386,9.82861|gmap-skole.png|Jes Kruse-Skolen|Hans-Christian-Andersen-Weg 2|24340 Eckernförde|http://www.voksenundervisning.de/steder/jes-kruse-skolen;54.473455,9.828935|gmap-andre.png|Medborgerhuset, Egernførde|H.C. Andersen-Weg 8|24340 Eckernförde|http://www.voksenundervisning.de/steder/medborgerhuset,-egernfoerde;54.309786,9.65927|gmap-skole.png|Ejderskolen|Prof.-Koopmann-Str. 4-6|24768 Rendsburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/ejderskolen;54.541072,9.81817|gmap-skole.png|Risby Danske Skole|Greens Weg 4|24354 Rieseby|http://www.voksenundervisning.de/steder/risby-danske-skole;vestermoelle.danske.skole@skoleforeningen.org|gmap-skole.png|Vestermølle Danske Skole|Bargstaller Str. 2|24800 Elsdorf-Westermühlen|http://www.voksenundervisning.de/steder/vestermoelle danske-skole;54.374731,10.140776|gmap-andre.png|Holtenå Forsamlingshus|Westenhofstr. 8|24159 Kiel-Holtenau|http://www.voksenundervisning.de/steder/holtenaa forsamlingshus;54.391735,10.161396|gmap-andre.png|Christianshus|Fritz Reuter Str. 28|24159 Kiel-Pries|http://www.voksenundervisning.de/steder/christianshus;54.802825,9.423709|gmap-andre.png|Ansgar Kirkens menighedssal|Apenrader Straße 25|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/ansgar-kirkens-menighedssal;54.781728,9.476328|gmap-andre.png|Taruphus|Taruper Hauptstraße 53|24943 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/taruphus;54.773974,9.359361|gmap-andre.png|Langbjerg Forsamlingshus|Oberlangberg 6 |24983 Handewitt|http://www.voksenundervisning.de/steder/langbjerg-forsamlingshus;54.740887,9.436832|gmap-andre.png|Schaulandhalle Jarplund|Zum Sportplatz|24941 Handewitt|http://www.voksenundervisning.de/steder/schaulandhalle-jarplund;54.694955,9.58967|gmap-skole.png|Satrup Danske Skole|Wolleshuus 2|24986 Satrup|http://www.voksenundervisning.de/steder/satrup-danske-skole;54.513204,9.549760|gmap-andre.png|Slesvig Bibliotek| Lollfuß 69|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/slesvig-bibliotek;54.708039,9.523259|gmap-andre.png|Møllebro Forsamlingshus|Flensburger Str. 26|24991 Großsolt|http://www.voksenundervisning.de/steder/moellebro-forsamlingshus;54.315458,9.658903|gmap-bornehave.png|Rendsborg-Bydelsdorf Børnehave|Mühlenstr. 30|24782 Büdelsdorf|http://www.voksenundervisning.de/steder/rendsborg-bydelsdorf-boernehave;54.316558,9.668592|gmap-andre.png|Ejderhuset|Brandtstr. 29-31|24613 Büdelsdorf|http://www.voksenundervisning.de/steder/ejderhuset;54.84083,9.00830|gmap-skole.png|Ladelund Ungdomsskole|Karlumer Str. 1|25926 Ladelund|http://www.voksenundervisning.de/steder/ladelund-ungdomsskole;56.129215,10.144247|gmap-andre.png|CJ Smykker, Viby|Høskovvej 9|8260 Viby J |http://www.voksenundervisning.de/steder/cj-smykker,-viby;54.396138,10.155978|gmap-andre.png|SSF Kiel/Pries|Wagnerring 13|24159 Kiel|http://www.voksenundervisning.de/steder/ssf-kielpries;54.605804,9.579930|gmap-andre.png|Bøglund Forsamlingshus|Flensburger Str. 29|24860 Böklund|http://www.voksenundervisning.de/steder/boeglund-forsamlingshus;55.031917,9.420756|gmap-andre.png|Højskolen Østersøen|Flensborgvej 48|6200 Aabenraa|http://www.voksenundervisning.de/steder/hoejskolen-oestersoeen;54.535361,9.562230|gmap-bornehave.png|Karlsson Vuggestue|Karlssonweg 28|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/karlsson-vuggestue;54.511926,9.557404|gmap-andre.png|Slesvig Roklub|Luisenbad 6|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/slesvig-roklub;54.837632,9.54818|gmap-bornehave.png|Lyksborg Børnehave|Am Kegelberg|24960 Glücksburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/lyksborg-boernehave;54.665685,9.92403|gmap-bornehave.png|Kappel Børnehave|Hans-Christian-Andersen-Weg 20|24376 Kappeln|http://www.voksenundervisning.de/steder/kappel-boernehave;54.814624,9.427539|gmap-andre.png|Flensborg Roklub|Am Ostseebad 35|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/flensborg-roklub;54.496282,9.528611|gmap-bornehave.png|Frederiksberg Daginstitution|Erikstr. 7|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/frederiksberg-daginstitution;54.787883,9.418613|gmap-andre.png|Dansk Alderdomshjem|Nerongsallee 27|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/dansk-alderdomshjem;54.805346,9.418019|gmap-andre.png|Sortevejs Fritidshjem|Cornelius Hansen-Weg 3|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/sortevejs-fritidshjem;54.331481,8.79046|gmap-bornehave.png|Garding Børnehave|Osterende 29|25836 Garding|http://www.voksenundervisning.de/steder/garding-boernehave;54.79183,9.43129|gmap-andre.png|Aktivitetshuset|Norderstr. 49|24939 Flensburg|http://www.voksenundervisning.de/steder/aktivitetshuset;54.788625,9.022643|gmap-andre.png|Agtrup Forsamlingshus|Westertoft 2|25917 Achtrup|http://www.voksenundervisning.de/steder/agtrup-forsamlingshus;54.841314,9.008655||Kirkevang|Karlumer Str. 2 |25926 Ladelund |http://www.voksenundervisning.de/steder/kirkevang;54.512462,9.547563||Slesvighus|Lollfuß 89|24837 Schleswig|http://www.voksenundervisning.de/steder/slesvighus;