Kursusliste

Hent til din kalender

  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 20.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Steffen
     
  • Crossgym

    tirsdag 20.8.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Dansk

    tirsdag 20.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk 3

    torsdag 22.8.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 22.8.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Dansk samtalesalon

    torsdag 22.8.2019 kl. 19.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Slesvighus
    Underviser:
    Lisbeth Bredholt Christensen
     
  • Dansk

    torsdag 22.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk A.1

    søndag 25.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Frisisk fortsætter 3

    mandag 26.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Frisisk
    Kursussted:
    Risum Skole/Risem Schölj
    Underviser:
    Ute Jessen
     
  • Italiensk

    mandag 26.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Italiensk
    Kursussted:
    Oksevejens Skole
    Underviser:
    Birthe Luk
     
  • Gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • Afspændingsgymnastik

    torsdag 29.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Annett Rabenow
     
  • Syning 2

    torsdag 29.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Husflid
    Kursussted:
    Risby Danske Skole
    Underviser:
    Petra Vormfenne
     
  • Dansk B

    lørdag 31.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk C

    søndag 1.9.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 2.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
     
  • Dansk for begyndere

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Ole Vrang Lassen
     
  • Dansk for øvede

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Birgit Witter
     
  • Yoga 1

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen