Kursusliste

Hent til din kalender

  • Dansk 4

    mandag 12.8.2019 kl. 8.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Gottorp-Skolen
    Underviser:
    Tove Jensen-Breuer
     
  • Dansk

    torsdag 15.8.2019 kl. 18.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ringvejens Vuggestue
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Gymnastik for alle

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Renate Böckermann
     
  • Dansk for fortsættere

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Steffen
     
  • Gymnastik for alle

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Renate Böckermann
     
  • Dansk A.2

    lørdag 17.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk A.3

    søndag 18.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Crossgym

    tirsdag 20.8.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Dansk

    tirsdag 20.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 22.8.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Dansk

    torsdag 22.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk A.1

    søndag 25.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Italiensk

    mandag 26.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Italiensk
    Kursussted:
    Oksevejens Skole
    Underviser:
    Birthe Luk
     
  • Gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • Afspændingsgymnastik

    torsdag 29.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Annett Rabenow
     
  • Syning 2

    torsdag 29.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Husflid
    Kursussted:
    Risby Danske Skole
    Underviser:
    Petra Vormfenne
     
  • Dansk B

    lørdag 31.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk C

    søndag 1.9.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 2.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen