Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Dansk
Nulstil

  • Dansk 4

    mandag 12.8.2019 kl. 8.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Gottorp-Skolen
    Underviser:
    Tove Jensen-Breuer
     
  • Dansk for fortsættere

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Steffen
     
  • Dansk A.2

    lørdag 17.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk A.3

    søndag 18.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk A.1

    søndag 25.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk B

    lørdag 31.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk C

    søndag 1.9.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk fortsættere 8

    mandag 2.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Susanne Larsen
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Husum Danske Skole
    Underviser:
    Yella Lüllau
     
  • Dansk for begyndere og letøvede

    tirsdag 3.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Skovlund-Valsbøl Danske Skole
    Underviser:
    Jonna Rebentisch
     
  • Dansk begyndere

    onsdag 4.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Joachim Magens
     
  • Dansk for begyndere

    onsdag 11.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Husum Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Bergholz
     
  • Dansk fortsætter

    onsdag 11.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ejderskolen
    Underviser:
    Sven Nissen
     
  • Dansk for viderekomne

    torsdag 12.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Kirsten Jensen
     
  • Dansk 10.2

    mandag 16.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    1961001
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 1.1

    mandag 16.9.2019 kl. 15.00

    Nummer:
    196101
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 1.2

    mandag 16.9.2019 kl. 15.00

    Nummer:
    196101
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 7.1

    mandag 16.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196701
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 3.1

    mandag 16.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196301
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 3.2

    mandag 16.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196301
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Dan Albertsen