Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Dansk
Nulstil

  • Dansk 4

    mandag 12.8.2019 kl. 8.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Gottorp-Skolen
    Underviser:
    Tove Jensen-Breuer
     
  • Dansk

    torsdag 15.8.2019 kl. 18.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ringvejens Vuggestue
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Dansk for fortsættere

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jernved Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Steffen
     
  • Dansk A.2

    lørdag 17.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk A.3

    søndag 18.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk

    tirsdag 20.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk

    torsdag 22.8.2019 kl. 20.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Engelsby-Centret
    Underviser:
    Margit Schmidt-Schlott
     
  • Dansk A.1

    søndag 25.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk B

    lørdag 31.8.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk C

    søndag 1.9.2019 kl. 9.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Helga Brehr
     
  • Dansk for begyndere

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Ole Vrang Lassen
     
  • Dansk for øvede

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Birgit Witter
     
  • Dansk fortsættere 8

    mandag 2.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Susanne Larsen
     
  • Dansk for fortsættere

    mandag 2.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Ole Vrang Lassen
     
  • Dansk for fortsættere

    mandag 2.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Trene-Skolen
    Underviser:
    Birgit Witter
     
  • Dansk konversation

    mandag 2.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Christina Mohrbach
     
  • Dansk for øvede

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Ole Vrang Lassen
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Husum Danske Skole
    Underviser:
    Yella Lüllau
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 3.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Nicole Bergholz
     
  • Dansk for begyndere 1

    tirsdag 3.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Nibøl Danske Skole
    Underviser:
    Bente Lück