Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Gymnastik
Nulstil

  • Gymnastik for alle

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Renate Böckermann
     
  • Gymnastik for alle

    torsdag 15.8.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jaruplund Danske Skole
    Underviser:
    Renate Böckermann
     
  • Crossgym

    tirsdag 20.8.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 22.8.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • gymnastik

    tirsdag 27.8.2019 kl. 16.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Birthe Hansen
     
  • Afspændingsgymnastik

    torsdag 29.8.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Annett Rabenow
     
  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 2.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
     
  • Yoga 1

    mandag 2.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Motionsgymnastik for herrer

    mandag 2.9.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jørgensby-Skolen
    Underviser:
    Margrit Hartl
     
  • Fit med H.I.I.T -Crosstraining

    mandag 2.9.2019 kl. 19.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Monica Eichhorn
     
  • Pas på din ryg

    mandag 2.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Valsbølhus
    Underviser:
    Britta Sönnichsen
     
  • Yoga 2

    mandag 2.9.2019 kl. 19.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Motionsgymnastik

    tirsdag 3.9.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Regina Marquardt
     
  • Yoga

    tirsdag 3.9.2019 kl. 9.25

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Harreslev Børne- og Ungdomshus
    Underviser:
    Birgit Gallrein
     
  • Yoga 1

    tirsdag 3.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Indoor Biking, begyndere

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
    Underviser:
    Christel Skov Teschke
     
  • Indoor Biking, øvede

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
    Underviser:
    Christel Skov Teschke
     
  • Yoga 2

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Indoor Biking, øvede

    tirsdag 3.9.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
    Underviser:
    Christel Skov Teschke