Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Dansk
Nulstil

  • Dansk 2.1

    tirsdag 17.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196203
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 9.2

    onsdag 18.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196901
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
     
  • Dansk 9.1

    onsdag 18.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    196901
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
     
  • Dansk 10.1

    onsdag 18.9.2019 kl. 19.15

    Nummer:
    1961002
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 10.2

    onsdag 18.9.2019 kl. 19.15

    Nummer:
    1961002
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 7.2

    torsdag 19.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196702
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 7.1

    torsdag 19.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196702
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 5.1

    torsdag 19.9.2019 kl. 19.00

    Nummer:
    196502
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 5.2

    torsdag 19.9.2019 kl. 19.00

    Nummer:
    196502
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 4.1

    fredag 20.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196404
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 4.2

    fredag 20.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196404
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk

    torsdag 24.10.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Kappel Børnehave
    Underviser:
    Kaja Warms
     
  • Dansk fortsætter 2. år

    mandag 11.11.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 12.11.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Melanie Schlüter-Jessen
     
  • Dansk

    torsdag 14.11.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Stephanie Westphalen
     
  • Dansk begyndere

    mandag 18.11.2019 kl. 12.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Stephanie Westphalen
     
  • Dansk for gode begyndere

    onsdag 20.11.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Mårkær Børnehave
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk for Voksne

    lørdag 4.1.2020 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Else Kaalund Tornbo
     
  • Dansk for Voksne

    søndag 5.1.2020 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Else Kaalund Tornbo
     
  • Dansk for nybegyndere 1

    mandag 6.1.2020 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Underviser:
    Walter Paulsen