Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Gymnastik
Nulstil

  • Yoga

    onsdag 4.12.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Henrik Raksa Hansen
     
  • Zumba

    onsdag 4.12.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Lisette Hansen
     
  • Pilates

    onsdag 4.12.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Lisette Hansen
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 5.12.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova Cvetkovic
     
  • Tribal Belly Dance

    fredag 6.12.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Silke Brandt
     
  • Aqua Fitness

    mandag 6.1.2020 kl. 19.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Schaulandhalle Jarplund
    Underviser:
    Anneli Roost-Rohloff
     
  • Pas på din ryg

    mandag 6.1.2020 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Valsbølhus
    Underviser:
    Britta Sönnichsen
     
  • Indoor Biking, begyndere

    tirsdag 7.1.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
    Underviser:
    Christel Skov Teschke
     
  • Afspændingsgymnastik

    torsdag 9.1.2020 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Annett Rabenow
     
  • Yoga 1

    mandag 3.2.2020 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 2

    mandag 3.2.2020 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 1

    tirsdag 4.2.2020 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 2

    tirsdag 4.2.2020 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 3

    onsdag 5.2.2020 kl. 10.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 4

    onsdag 5.2.2020 kl. 14.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen