Kursusliste

Hent til din kalender

Vises arrangementer markeret med: Dansk
Nulstil

  • Dansk 4.2

    fredag 20.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196404
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk begyndere

    tirsdag 24.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Uffe-Skolen
    Underviser:
    Kerstin Meinert
     
  • Dansk for let øvede

    tirsdag 24.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Uffe-Skolen
    Underviser:
    Kerstin Meinert
     
  • Dansk for fortsættere

    onsdag 25.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Holtenå Forsamlingshus
    Underviser:
    Mette Salomo
     
  • Dansk for begyndere

    torsdag 26.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Isted Børnehave
    Underviser:
    Malte Kleinert
     
  • Dansk for begyndere

    tirsdag 8.10.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Rendsborg-Bydelsdorf Børnehave
    Underviser:
    Sylvia Böhrensen
     
  • Dansk for begyndere

    mandag 21.10.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hans Helgesen-Skolen
    Underviser:
    Charlotte Hoffmann-Liedl
     
  • Samtale

    tirsdag 22.10.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Samtale

    tirsdag 22.10.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hiort Lorenzen-Skolen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 22.10.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Slesvig Roklub
    Underviser:
    Menno Matthiesen
     
  • Dansk for viderekomne 5

    tirsdag 22.10.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Hans Helgesen-Skolen
    Underviser:
    Bettina Sandberg-Feige
     
  • Tal-Dansk-Madlavning

    onsdag 23.10.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    A. P. Møller Skolen
    Underviser:
    Pia Rehbein
    Underviser:
    Stefanie Bernsee
     
  • Dansk

    torsdag 24.10.2019 kl. 10.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Kappel Børnehave
    Underviser:
    Kaja Warms
     
  • Dansk 4

    mandag 6.1.2020 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ladelund-Tinningsted Danske Skole
    Underviser:
    Dagmar Jacobsen
     
  • Dansk 7

    torsdag 9.1.2020 kl. 17.00

    Nummer:
    206701
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk

    torsdag 9.1.2020 kl. 18.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Ringvejens Vuggestue
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Dansk 3 del 1+2

    fredag 10.1.2020 kl. 15.15

    Nummer:
    204301
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 1

    mandag 13.1.2020 kl. 9.15

    Nummer:
    202101
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 4

    tirsdag 14.1.2020 kl. 9.15

    Nummer:
    206401
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 6

    tirsdag 14.1.2020 kl. 17.15

    Nummer:
    206601
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner